O nas i okolicy

Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć.
Eurypides (480 – 406 p.n.e.)

W „Nowym Jantarze” znajdziecie ludzi, którzy poznali moc wyciszenia i relaksu oraz zrównoważonego żywienia. Ludzi, którzy przekonali się o mądrości swojego organizmu. Mających świadomość tego, jak ważna jest nieustanna nauka i szerzenie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu właściwiej diety na umysł i ciało.

Nasz zespół nieustannie przemierza swoją drogę po zdrowie. Dlatego też tworzymy dla Was „Nowy Jantar” – prozdrowotny projekt obejmujący turnusy zdrowotno-szkoleniowe z oczyszczającymi dietami, wykrywaniem nietolerancji pokarmowych i z leczniczymi postami.

W czasach nadmiaru informacji, ciągłych bodźców ze świata mediów, stresu związanego z troską o przyszłość swoją i najbliższych – gdy potrzebujecie nabrać oddechu – jesteśmy dla Was. Sposobów na wyciszenie skołatanych nerwów i zmęczonego ciała nie musicie już szukać po omacku, metodą prób i błędów, gdzie każdy z nich kosztuje czas, którego ciągle tak wszystkim brakuje.

Dzięki zbieranym przez lata doświadczeniom na polu rehabilitacji, farmakologii, psychologii, dietetyki, naturoterapii i wielu innych – w ramach zdrowotnych turnusów stworzyliśmy autorski program zorganizowanego wypoczynku. Dlatego każdy, kto czuje potrzebę pozytywnych zmian w życiu, może rozpocząć z nami marsz swoistą „ścieżką zdrowia”.

Naszym marzeniem w projekcie „Nowy Jantar” jest stworzyć Wam – naszym Gościom – rodzinną atmosferę. Jesteśmy tej dobrej myśli, że każdy, kto raz przekroczy nasze progi, zechce powrócić do nas ponownie. Bo jesteśmy uważni. Bo słuchamy i uczymy się Was z każdym dniem. Bo jesteśmy gospodarzami, którzy traktują swoich Gości jak domowników.

Odtwórz wideo

Miejsce to ludzie

Jesteśmy grupą pasjonatów natury i wszelkich z nią związanych aktywności. Najwyższą wartością jest dla nas zdrowie nasze i naszych bliskich, dbałość o dobre samopoczucie i kontakt z przyrodą.

W życiu zawodowym jesteśmy specjalistami w pozornie różnych branżach, a w „Nowym Jantarze” – naszym nadmorskim, zdrowotnym projekcie – łączymy swoją wiedzę i zaangażowanie dla wspólnego celu, jakim jest dla nas dobro naszych Gości.

W bezpośrednim sąsiedztwie lasu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, tworzymy małą ostoję. Przystań do której chcemy zaprosić również Was – abyście poczuli się jak u siebie w domu i poznali dobrotliwy wpływ naszych diet. To tutaj odkryjemy tajniki zdrowej żywności i mechanizmy wpływu żywienia na Waszą kondycję i samopoczucie. Wszystko to zadzieje się wśród zieleni, z możliwością udziału w naszych warsztatach, wykładach i leśnych spacerach z pogadankami na interesujące, życiowe tematy.

Kochamy miejsce, w którym pracujemy. Dlatego robimy wszystko, by każdy z Was – wypoczywający w naszym ośrodku – był nie tylko zadowolony z pobytu. Chcemy by poczuł się częścią tego miejsca i współtworzył je.Zapraszamy serdecznie w nasze gościnne, zielone progi.
600 m do plaży
komfortowe pokoje
sale warsztatowe
salka kinowa
restauracja
siłownia
salki zabiegowe
kort tenisowy
boiska sportowe
basen letni

Nasz Zespół

Katarzyna Lisewska

Katarzyna Lisewska

mgr dietetyki, dietetyczka i rehabilitantka

Katarzyna od 1999 roku związana jest między innymi z pracą na postach warzywno-owocowych, sokowo-herbacianych i wodnych. Współpracuje z Instytutem Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej oraz z ośrodkami wczasowymi i cateringiem – które są certyfikowane przez Instytut. To ona opiekuje się Wami podczas naszych turnusów, będąc do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę.

opiekunka turnusu

Janina Gruda

Janina Gruda

mgr biologii, mikrobiolożka i znawczyni kosmetyków naturalnych

Janka kocha zioła i nie zawaha się ich użyć! Swoją wiedzę latami pogłębiała, pracując między innymi w firmie produkującej kosmetyki, a odkąd pamięta praktykuje ją ze swoją rodziną. Zbierając zioła, susząc je, macerując, zaparzając – z każdego z nich wyciągnie to, co najlepsze dla procesu oczyszczania organizmu. Na jej zajęciach poznacie dobroczynny wpływ ogólnodostępnych roślin, otrzymacie proste przepisy na ich wykorzystanie, a także... wyprodukujecie swoje kosmetyki!

wykładowczyni

O nas i okolicy 1

Aleksandra Adamiak

mgr pedagogiki, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Dyplomowana refleksolog, certyfikowana przez Instituto de Reflexologia Facial & Podal International w Barcelonie- utworzonym przez Lone Sorensen. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Refleksologów Global Facial Refleksology Network. Jedna z kilku terapeutów Reflex Therapy Temprana w Polsce. Poprowadzi z Wami wyjątkowe zajęcia z autorefleksologii oraz treningu mentalnego.

trening mentalny, refleksologia

O nas i okolicy 2

Monika Adameczek

mgr psychologii, psychodietetyczka, promotor zdrowia

Na co dzień prowadzi pracownię psychodietetyki "Śmiech w kuchni" - przestrzeń pomiędzy emocjami a jedzeniem oraz warsztaty z roślinami, tłoczeniem olejów i gotowaniem. Przekonana, że wiele można zmienić stosując metodę małych kroków i prostych rozwiązań. W wolnych chwilach fotografuje owoce i warzywa. Autorka audycji Śmiech w kuchni w Gdynia Radio.

wykładowczyni

O nas i okolicy 3

Iwona Kmiecik

mgr turystyki i hotelarstwa, wykładowczyni WSTiH

Iskra zapalna w powstaniu "Nowego Jantaru". Mimo poważnie brzmiącego tytułu, Iwona swoją serdecznością i ciepłem potrafi ująć każdego człowieka. Mając niesamowite pokłady energii, kilkanaście lat doświadzczenia w hotelarstwie i wspaniałych ludzi wokół – odpowiada za kierunki rozwoju i politykę całego projektu. Będzie z Wami morsować i tulić drzewa – jest w tym niezrównana!

dyrektor generalna

O nas i okolicy 4

Marzena Żachowska

mgr pedagogiki, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie

Certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych Forest Therapy Institiut, kursantka mindfulness, edukacji seksualnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Zanurzy Was w lesie i pokaże z wielką moc lasu. Poczujecie aurę jedności z przyrodą i przypływ zielonych endorfin.

socjoterapeutka

O nas i okolicy 5

Magdalena Mania-Poborca

instruktorka fitness, Animal Flow i jogi oraz trenerka personalna

Magda od dziecka związana jest z aktywnością fizyczną - dziecięca pasja do sportu przerodziła się w pracę zawodową. Od kilkunastu lat dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą jako instruktor fitness, Animal Flow, Jogi i trener personalny. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w wielu klubach fitness. Uwielbia ludzi, a współpraca z nimi i osiągane efekty są najlepszą nagrodą, satysfakcją i wdzięcznością. Magda kocha naturę i jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Jej motto "Nie ważne jak, ważne by się ruszać" 😉

trenerka personalna

O nas i okolicy 6

Maria Gotkiewicz

mgr chemii, trenerka psychologii pozytywnej i edukatorka, kreatorka wizerunku - wizażystka i stylistka

Inicjatorka pozytywnych zmian oraz świadomego stylu życia, która słynie z zarażania dobra energią. Działa według filozofii "Ty nie jesteś problemem do naprawienia, Ty jesteś cudem do odkrycia". Jest twórcą “Akademii Szczęścia” oraz autorką innowacyjnych projektów dla kobiet "Ladies in RED by Maria Gotkiewicz" oraz "OnkoKobieta" Wyróżniona nagrodą Kobieta Sukcesu 2019. W Nowym Jantarze prowadzi swój projekt "Detoks ciała i umysłu".

opiekunka turnusu

Okolica

Nasz ośrodek położony jest na gęsto zalesionym terenie, w niedalekim sąsiedztwie pięknej plaży i morza. Okoliczne tereny cieszą zmysły dziką przyrodą, czystym powietrzem i zdrowym klimatem.

„Jantar” znaczy „bursztyn”. Jest to urokliwa wieś, położona na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Jego historia i nazwa wywodzi się ze szlaku bursztynowego, który niegdyś przechodził przez jej obszar. Co roku, w sezonie letnim w Jantarze odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.
Przestrzeń, natura i spokojny klimat to podstawa prawdziwego relaksu i odpoczynku od zgiełku życia codzienniego.

W Jantarze

Nasza zielona wieś to nie tylko czyste lasy, rozległa plaża i stylowe, pamiętające niejeden szkwał kutry rybackie. Od naszego ośrodka blisko Wam będzie spacerem do kilku niezapomnianych miejsc, które serdecznie polecamy.

O nas i okolicy 7

Kolejka wąskotorowa

Dzięki renowacji linii kolejowej, która położona jest wśród pięknych zielonych terenów, ciągnących się od Nowego Dworu Gdańskiego aż po Malbork, można wybrać się na prawie trzygodzinną wycieczkę tzw. „Bursztynowym Szlakiem” Żuławską Koleją Dojazdową.

Ośrodek jeździecki - Buffalo Bill

Miejsce oferujące naukę jazdy konnej oraz organizujące wycieczki konne nad morze dla bardziej i mniej zaawansowanych jeźdźców oraz rajdy konne "Bursztynowym szlakiem", czy Mierzeją Wiślaną.

Pasieka „U strusi”

Interesujące gospodarstwo o profilu edukacyjnym, w którym można trochę lepiej poznać życie strusi oraz pszczół oraz bliżej przyjrzeć się owadom, dzięki specjalnemu szklanemu ulowi.

Muzeum Bursztynnictwa

Jantar, jak sama nazwa wskazuje, słynie z wydobycia bursztynu, dlatego nic dziwnego, że właśnie tutaj powstało miejsce, które nieco bardziej przybliża tematykę „bałtyckiego złota”.

Indiańska wioska

Atrakcja wyjątkowo oryginalna i rzadko spotykana, w której można zapoznać się z różnego typu rękodziełami Indian z kilku regionów Ameryki Północnej oraz wysłuchać opowieści o ich życiu.

Mini Zoo

Miejsce prawdziwych spotkań z egzotycznymi zwierzętami, gdzie Goście mają możliwość karmić pupile Zoo warzywami, czy też wypoczywać aktywnie w Centrum Rodzinnej Rekreacji.

Staw Rybny

Jantarski staw Polskiego Związku Wędkarstwa to możliwość legalnego, spokojnego połowu ryb dla każdego miłośnika wędkowania. Z miejscem na piknik i małą biesiadę.O nas i okolicy 8

W bliskiej okolicy

Zaledwie kilka/kilkanaście kilometrów od naszego ośrodka, wzdłuż Mierzei Wiślanej znajdziecie wiele miejsc, które warto zapisać na Waszej liście. Oto niektóre z nich.

Krynica Morska

  • Latarnia morska - z liczącej ponad 26 metrów latarni rozpościera się niezapomniany widok na nadmorską okolicę.
  • Lunapark - kto nie lubi poszaleć w lunaparku i pojeździć na karuzeli, czy kolejce górskiej? Park zaprasza codziennie od godziny 11:00 do 23:00.

Kąty Rybackie

  • Rezerwat kormoranów - miejsce bytowania tych niesamowitych ptaków ukaże Wam ich niesamowity świat.
  • Muzeum Zalewu Wiślanego - Klimatyczne miejsce z historią rybołówstwa i ciekawą kolekcją w tle.

Wyprawy na obserwacje fok w Mikoszewie

Możliwość odbycia zorganizowanej wyprawy na obserwacje stad fok liczących nawet 500 osobników!

Muzeum w Sztutowie

Ważne i historyczne miejsce upamiętniające jeden z najważniejszych aspektów II Wojny Światowej.

Gdzie na wycieczkę? Malbork!

Będąc w Jantarze, warto zaplanować wycieczkę do położonego w odległości 45 km zamku, który kiedyś był siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i ośrodkiem władz Prus Zachodnich. Zwiedzanie zamku to niesamowita przygoda, która na długo zapada w pamięć.

Trójmiasto

Z „Nowego Jantaru” dzięki dobrej komunikacji drogowej na gdańskiej Starówce nasi Goście znajdą się w 40 minut, a dzięki obwodnicy Trójmiasta podróż do Sopotu czy Gdyni zajmie im niewiele więcej czasu.

Gdańsk

To przede wszystkim okolice Starego Miasta z ciągiem uroczych kamienic i przepięknych ulic, takich jak Długi Targ, czy magiczna Mariacka. Na uwagę zasługują przede wszystkim: nowoczesne Europejskie Centrum Solidarności, zabytkowy, ulokowany nad Motławą Żuraw, kościół Mariacki, Westerplatte, fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, stadion Energa, Centrum Hewelianum, Muzeum Narodowe w Gdańsku, bazylika archikatedralna w Oliwie oraz Park Oliwski.

Najmłodszych turystów na pewno zainteresuje pięknie położone zoo.

Sopot

To niewielkie, ale urocze turystyczne miasto, które zaprasza na spacer po ponad półkilometrowym drewnianym molo oraz sławnej ulicy Monte Cassino z oryginalnym „Krzywym Domkiem”. Cudowny widok na całe miasto rozpościera się z latarni morskiej, która znajduje się przy wejściu na molo. Po tej stronie miasta, w której rozpościera się las, znajduje się też sławna Opera Leśna, goszcząca każdego roku wielu sławnych artystów estradowych.


Dla najmłodszych urlopowiczów niewątpliwą atrakcją będzie wycieczka do Parku Wodnego, w którym znajduje się szereg atrakcji, w tym szybkie zjeżdżalnie i dzika rzeka.

Gdynia

Wększość swoich atrakcji turystycznych skupia w okolicy pasa przybrzeżnego. Warto wybrać się tutaj na spacer po romantycznym bulwarze, czy ciekawym Skwerze Kościuszki, przy którym przycumowały zapraszające na swój pokład okręty – Dar Pomorza i Błyskawica. Na nadmorskim deptaku znajduje się również Oceanarium z ciekawymi przedstawicielami zamieszkującymi morskie głębiny. Bardzo interesującym miejscem jest wybudowane całkiem niedawno Muzeum Emigracji.


Tych młodszych wczasowiczów, zapewne zainteresuje Park Naukowo-Technologiczny z niesamowitym Centrum Nauki Eksperyment oraz park trampolin JumpCity.

O nas i okolicy 9