O nas

Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć.
Eurypides (480 – 406 p.n.e.)

W „Nowym Jantarze” znajdziecie ludzi, którzy poznali moc wyciszenia i relaksu oraz zrównoważonego żywienia. Ludzi, którzy przekonali się o mądrości swojego organizmu. Mających świadomość tego, jak ważna jest nieustanna nauka i szerzenie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu właściwiej diety na umysł i ciało.

Nasz zespół nieustannie przemierza swoją drogę po zdrowie. Dlatego też tworzymy dla Was „Nowy Jantar” – prozdrowotny projekt obejmujący turnusy zdrowotno-szkoleniowe z oczyszczającymi dietami, wykrywaniem nietolerancji pokarmowych i z leczniczymi postami.

W czasach nadmiaru informacji, ciągłych bodźców ze świata mediów, stresu związanego z troską o przyszłość swoją i najbliższych – gdy potrzebujecie nabrać oddechu – jesteśmy dla Was. Sposobów na wyciszenie skołatanych nerwów i zmęczonego ciała nie musicie już szukać po omacku, metodą prób i błędów, gdzie każdy z nich kosztuje czas, którego ciągle tak wszystkim brakuje.

Dzięki zbieranym przez lata doświadczeniom na polu rehabilitacji, farmakologii, psychologii, dietetyki, naturoterapii i wielu innych – w ramach zdrowotnych turnusów stworzyliśmy autorski program zorganizowanego wypoczynku. Dlatego każdy, kto czuje potrzebę pozytywnych zmian w życiu, może rozpocząć z nami marsz swoistą „ścieżką zdrowia”.

Naszym marzeniem w projekcie „Nowy Jantar” jest stworzyć Wam – naszym Gościom – rodzinną atmosferę. Jesteśmy tej dobrej myśli, że każdy, kto raz przekroczy nasze progi, zechce powrócić do nas ponownie. Bo jesteśmy uważni. Bo słuchamy i uczymy się Was z każdym dniem. Bo jesteśmy gospodarzami, którzy traktują swoich Gości jak domowników.

Odtwórz wideo

Miejsce to ludzie

Jesteśmy grupą pasjonatów natury i wszelkich z nią związanych aktywności. Najwyższą wartością jest dla nas zdrowie nasze i naszych bliskich, dbałość o dobre samopoczucie 
i kontakt z przyrodą.

W życiu zawodowym jesteśmy specjalistami w pozornie różnych branżach, a w "Nowym Jantarze” – naszym nadmorskim, zdrowotnym projekcie - łączymy swoją wiedzę i zaangażowanie dla wspólnego celu, jakim jest dla nas dobro naszych Gości.

W bezpośrednim sąsiedztwie lasu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, tworzymy małą ostoję. Przystań do której chcemy zaprosić również Was - abyście poczuli się jak u siebie w domu i poznali dobrotliwy wpływ naszych diet. To tutaj odkryjemy tajniki zdrowej żywności i mechanizmy wpływu żywienia na Waszą kondycję i samopoczucie. Wszystko to zadzieje się wśród zieleni, z możliwością udziału w naszych warsztatach, wykładach i leśnych spacerach z pogadankami na interesujące, życiowe tematy.

Kochamy miejsce, w którym pracujemy. Dlatego robimy wszystko, by każdy z Was - wypoczywający w naszym ośrodku - był nie tylko zadowolony z pobytu. Chcemy by poczuł się częścią tego miejsca i współtworzył je.Zapraszamy serdecznie w nasze gościnne, zielone progi.

600 m do plaży
komfortowe pokoje
sale warsztatowe
salka kinowa
restauracja
siłownia
salki zabiegowe
kort tenisowy
boiska sportowe
basen letni

Zespół

Katarzyna Lisewska

Katarzyna Lisewska

mgr dietetyki, dietetyczka i rehabilitantka

Katarzyna od 1999 roku związana jest między innymi z pracą na postach warzywno-owocowych, sokowo-herbacianych i wodnych. Współpracuje z Instytutem Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej oraz z ośrodkami wczasowymi i cateringiem – które są certyfikowane przez Instytut. To ona opiekuje się Wami podczas naszych turnusów, będąc do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę.

opiekunka turnusu

Janina Gruda

Janina Gruda

mgr biologii, mikrobiolożka i znawczyni kosmetyków naturalnych

Janka kocha zioła i nie zawaha się ich użyć! Swoją wiedzę latami pogłębiała, pracując między innymi w firmie produkującej kosmetyki, a odkąd pamięta praktykuje ją ze swoją rodziną. Zbierając zioła, susząc je, macerując, zaparzając – z każdego z nich wyciągnie to, co najlepsze dla procesu oczyszczania organizmu. Na jej zajęciach poznacie dobroczynny wpływ ogólnodostępnych roślin, otrzymacie proste przepisy na ich wykorzystanie, a także... wyprodukujecie swoje kosmetyki!

wykładowczyni

Małgorzata Piotrowicz

Małgorzata Piotrowicz

mgr biologii, entomolożka i przyrodniczka

Małgosia jest prawdziwą miłośniczką przyrody, dlatego z natury kocha wszystko co żyje. Od wielu lat dzięki swojej charyzmie przenosi tę pasję, wykładając i prowadząc warsztaty z ramienia Parków Krajobrazowych, Parków Narodowych oraz wielu innych instytucji i organizacji. 
Ma posłuch nawet u najmłodszych, rozbieganych dzieciaków! Jej zajęcia będą dla Was prawdziwą podróżą do świata zwierząt, a co odważniejsi będą mieli możliwość... pogłaskać karalucha!

wykładowczyni

dr Rasa Salachna

dr Rasa Salachna

lek. med., ginekolog-położnik

Doktor Rasa Salachna od około 20 lat specjalizuje się we wspomaganiu leczenia naturalnymi metodami. Stosuje zasady medycyny holistycznej, skutecznie łącząc wiedzę medycyny akademickiej i medycyny niekonwencjonalnej. Skończyła liczne kursy w kilku krajach, m. in. w Chinach, brała udział w konferencjach międzynarodowych. W razie potrzeby wspomoże Was konsultacjami, poprowadzi wykłady i szkolenia w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki chorób, oczyszczania organizmu, wzmacniania odporności i suplementacji.

wykładowczyni

Agnieszka Zalewska

mgr oceanografii, biolożka morza

Agnieszka jest swoistym kowalem "Nowego Jantaru" i zna go od podszewki. Dzięki wiedzy zdobytej na polu nauk przyrodniczych i doświadczeniu w dziedzinie biznesu dba o nieustanny rozwój projektu. Podczas turnusów zapewni Wam sporą dawkę śmiechu i poczucie bezpieczeństwa, będąc do Waszej dyspozycji ramię w ramię z Katarzyną.

project managerka, opiekunka turnusu

Iwona Kmiecik

mgr turystyki i hotelarstwa, wykładowczyni WSTiH

Iskra zapalna w powstaniu "Nowego Jantaru". Mimo poważnie brzmiącego tytułu, Iwona swoją serdecznością i ciepłem potrafi ująć każdego człowieka. Mając niesamowite pokłady energii, kilkanaście lat doświadzczenia w hotelarstwie i wspaniałych ludzi wokół – odpowiada za kierunki rozwoju i politykę całego projektu. Będzie z Wami morsować i tulić drzewa – jest w tym niezrównana!

dyrektor generalna