O nas

Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć.
Eurypides (480 – 406 p.n.e.)

W „Nowym Jantarze” znajdziecie ludzi, którzy poznali moc wyciszenia i relaksu oraz zrównoważonego żywienia. Ludzi, którzy przekonali się o mądrości swojego organizmu. Mających świadomość tego, jak ważna jest nieustanna nauka i szerzenie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu właściwiej diety na umysł i ciało.

Nasz zespół nieustannie przemierza swoją drogę po zdrowie. Dlatego też tworzymy dla Was „Nowy Jantar” – prozdrowotny projekt obejmujący turnusy zdrowotno-szkoleniowe z oczyszczającymi dietami, wykrywaniem nietolerancji pokarmowych i z leczniczymi postami.

W czasach nadmiaru informacji, ciągłych bodźców ze świata mediów, stresu związanego z troską o przyszłość swoją i najbliższych – gdy potrzebujecie nabrać oddechu – jesteśmy dla Was. Sposobów na wyciszenie skołatanych nerwów i zmęczonego ciała nie musicie już szukać po omacku, metodą prób i błędów, gdzie każdy z nich kosztuje czas, którego ciągle tak wszystkim brakuje.

Dzięki zbieranym przez lata doświadczeniom na polu rehabilitacji, farmakologii, psychologii, dietetyki, naturoterapii i wielu innych – w ramach zdrowotnych turnusów stworzyliśmy autorski program zorganizowanego wypoczynku. Dlatego każdy, kto czuje potrzebę pozytywnych zmian w życiu, może rozpocząć z nami marsz swoistą „ścieżką zdrowia”.

Naszym marzeniem w projekcie „Nowy Jantar” jest stworzyć Wam – naszym Gościom – rodzinną atmosferę. Jesteśmy tej dobrej myśli, że każdy, kto raz przekroczy nasze progi, zechce powrócić do nas ponownie. Bo jesteśmy uważni. Bo słuchamy i uczymy się Was z każdym dniem. Bo jesteśmy gospodarzami, którzy traktują swoich Gości jak domowników.

Odtwórz wideo

Miejsce to ludzie

Jesteśmy grupą pasjonatów natury i wszelkich z nią związanych aktywności. Najwyższą wartością jest dla nas zdrowie nasze i naszych bliskich, dbałość o dobre samopoczucie 
i kontakt z przyrodą.

W życiu zawodowym jesteśmy specjalistami w pozornie różnych branżach, a w "Nowym Jantarze” – naszym nadmorskim, zdrowotnym projekcie - łączymy swoją wiedzę i zaangażowanie dla wspólnego celu, jakim jest dla nas dobro naszych Gości.

W bezpośrednim sąsiedztwie lasu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, tworzymy małą ostoję. Przystań do której chcemy zaprosić również Was - abyście poczuli się jak u siebie w domu i poznali dobrotliwy wpływ naszych diet. To tutaj odkryjemy tajniki zdrowej żywności i mechanizmy wpływu żywienia na Waszą kondycję i samopoczucie. Wszystko to zadzieje się wśród zieleni, z możliwością udziału w naszych warsztatach, wykładach i leśnych spacerach z pogadankami na interesujące, życiowe tematy.

Kochamy miejsce, w którym pracujemy. Dlatego robimy wszystko, by każdy z Was - wypoczywający w naszym ośrodku - był nie tylko zadowolony z pobytu. Chcemy by poczuł się częścią tego miejsca i współtworzył je.Zapraszamy serdecznie w nasze gościnne, zielone progi.

600 m do plaży
komfortowe pokoje
sale warsztatowe
salka kinowa
restauracja
siłownia
salki zabiegowe
kort tenisowy
boiska sportowe
basen letni

Zespół

Katarzyna Lisewska

Katarzyna Lisewska

mgr dietetyki, dietetyczka i rehabilitantka

Katarzyna od 1999 roku związana jest między innymi z pracą na postach warzywno-owocowych, sokowo-herbacianych i wodnych. Współpracuje z Instytutem Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej oraz z ośrodkami wczasowymi i cateringiem – które są certyfikowane przez Instytut. To ona opiekuje się Wami podczas naszych turnusów, będąc do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę.

opiekunka turnusu

Janina Gruda

Janina Gruda

mgr biologii, mikrobiolożka i znawczyni kosmetyków naturalnych

Janka kocha zioła i nie zawaha się ich użyć! Swoją wiedzę latami pogłębiała, pracując między innymi w firmie produkującej kosmetyki, a odkąd pamięta praktykuje ją ze swoją rodziną. Zbierając zioła, susząc je, macerując, zaparzając – z każdego z nich wyciągnie to, co najlepsze dla procesu oczyszczania organizmu. Na jej zajęciach poznacie dobroczynny wpływ ogólnodostępnych roślin, otrzymacie proste przepisy na ich wykorzystanie, a także... wyprodukujecie swoje kosmetyki!

wykładowczyni

Aleksandra Adamiak

mgr pedagogiki, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Dyplomowana refleksolog, certyfikowana przez Instituto de Reflexologia Facial & Podal International w Barcelonie- utworzonym przez Lone Sorensen. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Refleksologów Global Facial Refleksology Network. Jedna z kilku terapeutów Reflex Therapy Temprana w Polsce. Poprowadzi z Wami wyjątkowe zajęcia z autorefleksologii oraz treningu mentalnego.

trening mentalny, refleksologia

Monika Adameczek

mgr psychologii, psychodietetyczka, promotor zdrowia

Na co dzień prowadzi pracownię psychodietetyki "Śmiech w kuchni" - przestrzeń pomiędzy emocjami a jedzeniem oraz warsztaty z roślinami, tłoczeniem olejów i gotowaniem. Przekonana, że wiele można zmienić stosując metodę małych kroków i prostych rozwiązań. W wolnych chwilach fotografuje owoce i warzywa. Autorka audycji Śmiech w kuchni w Gdynia Radio.

wykładowczyni

Iwona Kmiecik

mgr turystyki i hotelarstwa, wykładowczyni WSTiH

Iskra zapalna w powstaniu "Nowego Jantaru". Mimo poważnie brzmiącego tytułu, Iwona swoją serdecznością i ciepłem potrafi ująć każdego człowieka. Mając niesamowite pokłady energii, kilkanaście lat doświadzczenia w hotelarstwie i wspaniałych ludzi wokół – odpowiada za kierunki rozwoju i politykę całego projektu. Będzie z Wami morsować i tulić drzewa – jest w tym niezrównana!

dyrektor generalna

Zdzisława Mochnacz

mgr wychowania fizycznego, absolwentka AWFiS w Gdańsku

Zdzisława vel Dzidka, choć z wykształcenia jest nauczycielką wf-u od ponad 20 lat działa w reklamie i marketingu. Agencja reklamowa i projekty ogólnopolskie oraz tworzenie wraz z prowadzeniem magazynu biznesowego to już historia, teraz jest bardzo tu i teraz, dzieli się doświadczeniem i czuje „ Nowy Jantar” pełnym sercem. Jest tak jak energetyczny, zdrowy „Nowy Jantar” - dla Ciebie naturalnie.

brand managerka, opiekunka turnusu

Agnieszka Zalewska

mgr oceanografii, biolożka morza

Agnieszka jest swoistym kowalem "Nowego Jantaru" i zna go od podszewki. Dzięki wiedzy zdobytej na polu nauk przyrodniczych i doświadczeniu w dziedzinie biznesu dba o nieustanny rozwój projektu. Podczas turnusów zapewni Wam sporą dawkę śmiechu i poczucie bezpieczeństwa, będąc do Waszej dyspozycji ramię w ramię z Katarzyną.

project managerka, opiekunka turnusu

Marzena Żachowska

mgr pedagogiki, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie

Certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych Forest Therapy Institiut, kursantka mindfulness, edukacji seksualnej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Zanurzy Was w lesie i pokaże z wielką moc lasu. Poczujecie aurę jedności z przyrodą i przypływ zielonych endorfin.

socjoterapeutka

Małgorzata Piotrowicz

Małgorzata Piotrowicz

mgr biologii, entomolożka i przyrodniczka

Małgosia jest prawdziwą miłośniczką przyrody, dlatego z natury kocha wszystko co żyje. Od wielu lat dzięki swojej charyzmie przenosi tę pasję, wykładając i prowadząc warsztaty z ramienia Parków Krajobrazowych, Parków Narodowych oraz wielu innych instytucji i organizacji. 
Ma posłuch nawet u najmłodszych, rozbieganych dzieciaków! Jej zajęcia będą dla Was prawdziwą podróżą do świata zwierząt, a co odważniejsi będą mieli możliwość... pogłaskać karalucha!

wykładowczyni

dr Rasa Salachna

dr Rasa Salachna

lek. med., ginekolog-położnik

Doktor Rasa Salachna od około 20 lat specjalizuje się we wspomaganiu leczenia naturalnymi metodami. Stosuje zasady medycyny holistycznej, skutecznie łącząc wiedzę medycyny akademickiej i medycyny niekonwencjonalnej. Skończyła liczne kursy w kilku krajach, m. in. w Chinach, brała udział w konferencjach międzynarodowych. W razie potrzeby wspomoże Was konsultacjami, poprowadzi wykłady i szkolenia w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki chorób, oczyszczania organizmu, wzmacniania odporności i suplementacji.

wykładowczyni

Magdalena Mania-Poborca

instruktorka fitness, Animal Flow i jogi oraz trenerka personalna

Magda od dziecka związana jest z aktywnością fizyczną - dziecięca pasja do sportu przerodziła się w pracę zawodową. Od kilkunastu lat dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą jako instruktor fitness, Animal Flow, Jogi i trener personalny. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w wielu klubach fitness. Uwielbia ludzi, a współpraca z nimi i osiągane efekty są najlepszą nagrodą, satysfakcją i wdzięcznością. Magda kocha naturę i jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Jej motto "Nie ważne jak, ważne by się ruszać" ;)

trenerka personalna

Maria Gotkiewicz

mgr chemii, trenerka psychologii pozytywnej i edukatorka, kreatorka wizerunku - wizażystka i stylistka

Inicjatorka pozytywnych zmian oraz świadomego stylu życia, która słynie z zarażania dobra energią. Działa według filozofii "Ty nie jesteś problemem do naprawienia, Ty jesteś cudem do odkrycia". Jest twórcą “Akademii Szczęścia” oraz autorką innowacyjnych projektów dla kobiet "Ladies in RED by Maria Gotkiewicz" oraz "OnkoKobieta" Wyróżniona nagrodą Kobieta Sukcesu 2019. W Nowym Jantarze prowadzi swój projekt "Detoks ciała i umysłu".

opiekunka turnusu