O nas

Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć.
Eurypides (480 – 406 p.n.e.)

W „Nowym Jantarze” znajdziecie ludzi, którzy poznali moc wyciszenia i relaksu oraz zrównoważonego żywienia. Ludzi, którzy przekonali się o mądrości swojego organizmu. Mających świadomość tego, jak ważna jest nieustanna nauka i szerzenie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu właściwiej diety na umysł i ciało.

Nasz zespół nieustannie przemierza swoją drogę po zdrowie. Dlatego też tworzymy dla Was „Nowy Jantar” – prozdrowotny projekt obejmujący turnusy zdrowotno-szkoleniowe z oczyszczającymi dietami, wykrywaniem nietolerancji pokarmowych i z leczniczymi postami.

W czasach nadmiaru informacji, ciągłych bodźców ze świata mediów, stresu związanego z troską o przyszłość swoją i najbliższych – gdy potrzebujecie nabrać oddechu – jesteśmy dla Was. Sposobów na wyciszenie skołatanych nerwów i zmęczonego ciała nie musicie już szukać po omacku, metodą prób i błędów, gdzie każdy z nich kosztuje czas, którego ciągle tak wszystkim brakuje.

Dzięki zbieranym przez lata doświadczeniom na polu rehabilitacji, farmakologii, psychologii, dietetyki, naturoterapii i wielu innych – w ramach zdrowotnych turnusów stworzyliśmy autorski program zorganizowanego wypoczynku. Dlatego każdy, kto czuje potrzebę pozytywnych zmian w życiu, może rozpocząć z nami marsz swoistą „ścieżką zdrowia”.

Naszym marzeniem w projekcie „Nowy Jantar” jest stworzyć Wam – naszym Gościom – rodzinną atmosferę. Jesteśmy tej dobrej myśli, że każdy, kto raz przekroczy nasze progi, zechce powrócić do nas ponownie. Bo jesteśmy uważni. Bo słuchamy i uczymy się Was z każdym dniem. Bo jesteśmy gospodarzami, którzy traktują swoich Gości jak domowników.

Odtwórz wideo

Miejsce to ludzie

Jesteśmy grupą pasjonatów natury i wszelkich z nią związanych aktywności. Najwyższą wartością jest dla nas zdrowie nasze i naszych bliskich, dbałość o dobre samopoczucie 
i kontakt z przyrodą.

W życiu zawodowym jesteśmy specjalistami w pozornie różnych branżach, a w "Nowym Jantarze” – naszym nadmorskim, zdrowotnym projekcie - łączymy swoją wiedzę i zaangażowanie dla wspólnego celu, jakim jest dla nas dobro naszych Gości.

W bezpośrednim sąsiedztwie lasu, zaledwie kilkaset metrów od plaży, tworzymy małą ostoję. Przystań do której chcemy zaprosić również Was - abyście poczuli się jak u siebie w domu i poznali dobrotliwy wpływ naszych diet. To tutaj odkryjemy tajniki zdrowej żywności i mechanizmy wpływu żywienia na Waszą kondycję i samopoczucie. Wszystko to zadzieje się wśród zieleni, z możliwością udziału w naszych warsztatach, wykładach i leśnych spacerach z pogadankami na interesujące, życiowe tematy.

Kochamy miejsce, w którym pracujemy. Dlatego robimy wszystko, by każdy z Was - wypoczywający w naszym ośrodku - był nie tylko zadowolony z pobytu. Chcemy by poczuł się częścią tego miejsca i współtworzył je.Zapraszamy serdecznie w nasze gościnne, zielone progi.

600 m do plaży
komfortowe pokoje
sale warsztatowe
salka kinowa
restauracja
siłownia
salki zabiegowe
kort tenisowy
boiska sportowe
basen letni

Zespół

Katarzyna Lisewska

Katarzyna Lisewska

mgr dietetyki, dietetyczka i rehabilitantka

Katarzyna od 1999 roku związana jest między innymi z pracą na postach warzywno-owocowych, sokowo-herbacianych i wodnych. Współpracuje z Instytutem Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej oraz z ośrodkami wczasowymi i cateringiem – które są certyfikowane przez Instytut. To ona opiekuje się Wami podczas naszych turnusów, będąc do Waszej dyspozycji 24 godziny na dobę.

opiekunka turnusu

Janina Gruda

Janina Gruda

mgr biologii, mikrobiolożka i znawczyni kosmetyków naturalnych

Janka kocha zioła i nie zawaha się ich użyć! Swoją wiedzę latami pogłębiała, pracując między innymi w firmie produkującej kosmetyki, a odkąd pamięta praktykuje ją ze swoją rodziną. Zbierając zioła, susząc je, macerując, zaparzając – z każdego z nich wyciągnie to, co najlepsze dla procesu oczyszczania organizmu. Na jej zajęciach poznacie dobroczynny wpływ ogólnodostępnych roślin, otrzymacie proste przepisy na ich wykorzystanie, a także... wyprodukujecie swoje kosmetyki!

wykładowczyni

Małgorzata Piotrowicz

Małgorzata Piotrowicz

mgr biologii, entomolożka i przyrodniczka

Małgosia jest prawdziwą miłośniczką przyrody, dlatego z natury kocha wszystko co żyje. Od wielu lat dzięki swojej charyzmie przenosi tę pasję, wykładając i prowadząc warsztaty z ramienia Parków Krajobrazowych, Parków Narodowych oraz wielu innych instytucji i organizacji. 
Ma posłuch nawet u najmłodszych, rozbieganych dzieciaków! Jej zajęcia będą dla Was prawdziwą podróżą do świata zwierząt, a co odważniejsi będą mieli możliwość... pogłaskać karalucha!

wykładowczyni

dr Rasa Salachna

dr Rasa Salachna

lek. med., ginekolog-położnik

Doktor Rasa Salachna od około 20 lat specjalizuje się we wspomaganiu leczenia naturalnymi metodami. Stosuje zasady medycyny holistycznej, skutecznie łącząc wiedzę medycyny akademickiej i medycyny niekonwencjonalnej. Skończyła liczne kursy w kilku krajach, m. in. w Chinach, brała udział w konferencjach międzynarodowych. W razie potrzeby wspomoże Was konsultacjami, poprowadzi wykłady i szkolenia w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki chorób, oczyszczania organizmu, wzmacniania odporności i suplementacji.

wykładowczyni

Agnieszka Zalewska

mgr oceanografii, biolożka morza

Agnieszka jest swoistym kowalem "Nowego Jantaru" i zna go od podszewki. Dzięki wiedzy zdobytej na polu nauk przyrodniczych i doświadczeniu w dziedzinie biznesu dba o nieustanny rozwój projektu. Podczas turnusów zapewni Wam sporą dawkę śmiechu i poczucie bezpieczeństwa, będąc do Waszej dyspozycji ramię w ramię z Katarzyną.

project managerka, opiekunka turnusu

Iwona Kmiecik

mgr turystyki i hotelarstwa, wykładowczyni WSTiH

Iskra zapalna w powstaniu "Nowego Jantaru". Mimo poważnie brzmiącego tytułu, Iwona swoją serdecznością i ciepłem potrafi ująć każdego człowieka. Mając niesamowite pokłady energii, kilkanaście lat doświadzczenia w hotelarstwie i wspaniałych ludzi wokół – odpowiada za kierunki rozwoju i politykę całego projektu. Będzie z Wami morsować i tulić drzewa – jest w tym niezrównana!

dyrektor generalna

Maria Gotkiewicz

mgr chemii, trenerka psychologii pozytywnej i edukatorka, kreatorka wizerunku - wizażystka i stylistka

Inicjatorka pozytywnych zmian oraz świadomego stylu życia, która słynie z zarażania dobra energią. Działa według filozofii "Ty nie jesteś problemem do naprawienia, Ty jesteś cudem do odkrycia". Jest twórcą “Akademii Szczęścia” oraz autorką innowacyjnych projektów dla kobiet "Ladies in RED by Maria Gotkiewicz" oraz "OnkoKobieta" Wyróżniona nagrodą Kobieta Sukcesu 2019. W Nowym Jantarze prowadzi swój projekt "Detoks ciała i umysłu".

opiekunka turnusu

Maciej Wasilewski

absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS)

Od 1997 czynnie związany ze Szkołą Zen Kwan Um. Od 15 lat pogłębia uważność ruchu i oddechu w metodzie jogi B.K.S. Iyengara. Jak sam mówi o swojej pracy połączonej z pasją:
“Moja wiedza i doświadczenie codziennej praktyki połączonej z pasją dają mi wewnętrzny spokój i siłę na każdy dzień. Chciałabym dzielić się tymi doświadczeniami, tak aby ruch, świadomy oddech i koncentracja dawały wiele radości i były częścią życia każdego z Nas”.

trener jogi

Katarzyna Biernat

mgr prawa i administracji, dyplomowana naturoterapeutka

Wszystkie proponowane przez Kasię zabiegi opierają się na głębokim relaksie. Dzięki niej możecie osiągnąć ten stan w sesjach terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis i gongów tybetańskich, oczyszczaniu uszu konchami, masażu hawajskim Lomi Oluea, masażu bańkami chińskimi, czy zabiegach stawiania baniek ogniowych. "Naturalne dążenie do zdrowia to moja pasja, którą obecnie poszerzam w Akademii Psychobiologii u Marzanny Radziszewskiej w Warszawie

strefa spa i relaksu

Magdalena Mania-Poborca

instruktorka fitness, Animal Flow i jogi oraz trenerka personalna

Magda od dziecka związana jest z aktywnością fizyczną - dziecięca pasja do sportu przerodziła się w pracę zawodową. Od kilkunastu lat dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą jako instruktor fitness, Animal Flow, Jogi i trener personalny. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w wielu klubach fitness. Uwielbia ludzi, a współpraca z nimi i osiągane efekty są najlepszą nagrodą, satysfakcją i wdzięcznością. Magda kocha naturę i jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Jej motto "Nie ważne jak, ważne by się ruszać" ;)

trenerka personalna