Okolica

Nasz ośrodek położony jest na gęsto zalesionym terenie, w niedalekim sąsiedztwie pięknej plaży i morza. Okoliczne tereny cieszą zmysły dziką przyrodą, czystym powietrzem i zdrowym klimatem.

„Jantar” znaczy „bursztyn”. Jest to urokliwa wieś, położona na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Jego historia i nazwa wywodzi się ze szlaku bursztynowego, który niegdyś przechodził przez jej obszar. Co roku, w sezonie letnim w Jantarze odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.
Przestrzeń, natura i spokojny klimat to podstawa prawdziwego relaksu i odpoczynku od zgiełku życia codzienniego.

W Jantarze

Nasza zielona wieś to nie tylko czyste lasy, rozległa plaża i stylowe, pamiętające niejeden szkwał kutry rybackie. Od naszego ośrodka blisko Wam będzie spacerem do kilku niezapomnianych miejsc, które serdecznie polecamy.

Okolica 1

Kolejka wąskotorowa

Dzięki renowacji linii kolejowej, która położona jest wśród pięknych zielonych terenów, ciągnących się od Nowego Dworu Gdańskiego aż po Malbork, można wybrać się na prawie trzygodzinną wycieczkę tzw. „Bursztynowym Szlakiem” Żuławską Koleją Dojazdową.

Ośrodek jeździecki - Buffalo Bill

Miejsce oferujące naukę jazdy konnej oraz organizujące wycieczki konne nad morze dla bardziej i mniej zaawansowanych jeźdźców oraz rajdy konne "Bursztynowym szlakiem", czy Mierzeją Wiślaną.

Pasieka „U strusi”

Interesujące gospodarstwo o profilu edukacyjnym, w którym można trochę lepiej poznać życie strusi oraz pszczół oraz bliżej przyjrzeć się owadom, dzięki specjalnemu szklanemu ulowi.

Muzeum Bursztynnictwa

Jantar, jak sama nazwa wskazuje, słynie z wydobycia bursztynu, dlatego nic dziwnego, że właśnie tutaj powstało miejsce, które nieco bardziej przybliża tematykę „bałtyckiego złota”.

Indiańska wioska

Atrakcja wyjątkowo oryginalna i rzadko spotykana, w której można zapoznać się z różnego typu rękodziełami Indian z kilku regionów Ameryki Północnej oraz wysłuchać opowieści o ich życiu.

Mini Zoo

Miejsce prawdziwych spotkań z egzotycznymi zwierzętami, gdzie Goście mają możliwość karmić pupile Zoo warzywami, czy też wypoczywać aktywnie w Centrum Rodzinnej Rekreacji.

Staw Rybny

Jantarski staw Polskiego Związku Wędkarstwa to możliwość legalnego, spokojnego połowu ryb dla każdego miłośnika wędkowania. Z miejscem na piknik i małą biesiadę.Okolica 2

W bliskiej okolicy

Zaledwie kilka/kilkanaście kilometrów od naszego ośrodka, wzdłuż Mierzei Wiślanej znajdziecie wiele miejsc, które warto zapisać na Waszej liście. Oto niektóre z nich.

Krynica Morska

  • Latarnia morska - z liczącej ponad 26 metrów latarni rozpościera się niezapomniany widok na nadmorską okolicę.
  • Lunapark - kto nie lubi poszaleć w lunaparku i pojeździć na karuzeli, czy kolejce górskiej? Park zaprasza codziennie od godziny 11:00 do 23:00.

Kąty Rybackie

  • Rezerwat kormoranów - miejsce bytowania tych niesamowitych ptaków ukaże Wam ich niesamowity świat.
  • Muzeum Zalewu Wiślanego - Klimatyczne miejsce z historią rybołówstwa i ciekawą kolekcją w tle.

Wyprawy na obserwacje fok w Mikoszewie

Możliwość odbycia zorganizowanej wyprawy na obserwacje stad fok liczących nawet 500 osobników!

Muzeum w Sztutowie

Ważne i historyczne miejsce upamiętniające jeden z najważniejszych aspektów II Wojny Światowej.

Gdzie na wycieczkę? Malbork!

Będąc w Jantarze, warto zaplanować wycieczkę do położonego w odległości 45 km zamku, który kiedyś był siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i ośrodkiem władz Prus Zachodnich. Zwiedzanie zamku to niesamowita przygoda, która na długo zapada w pamięć.

Trójmiasto

Z „Nowego Jantaru” dzięki dobrej komunikacji drogowej na gdańskiej Starówce nasi Goście znajdą się w 40 minut, a dzięki obwodnicy Trójmiasta podróż do Sopotu czy Gdyni zajmie im niewiele więcej czasu.

Gdańsk

To przede wszystkim okolice Starego Miasta z ciągiem uroczych kamienic i przepięknych ulic, takich jak Długi Targ, czy magiczna Mariacka. Na uwagę zasługują przede wszystkim: nowoczesne Europejskie Centrum Solidarności, zabytkowy, ulokowany nad Motławą Żuraw, kościół Mariacki, Westerplatte, fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, stadion Energa, Centrum Hewelianum, Muzeum Narodowe w Gdańsku, bazylika archikatedralna w Oliwie oraz Park Oliwski.

Najmłodszych turystów na pewno zainteresuje pięknie położone zoo.

Sopot

To niewielkie, ale urocze turystyczne miasto, które zaprasza na spacer po ponad półkilometrowym drewnianym molo oraz sławnej ulicy Monte Cassino z oryginalnym „Krzywym Domkiem”. Cudowny widok na całe miasto rozpościera się z latarni morskiej, która znajduje się przy wejściu na molo. Po tej stronie miasta, w której rozpościera się las, znajduje się też sławna Opera Leśna, goszcząca każdego roku wielu sławnych artystów estradowych.


Dla najmłodszych urlopowiczów niewątpliwą atrakcją będzie wycieczka do Parku Wodnego, w którym znajduje się szereg atrakcji, w tym szybkie zjeżdżalnie i dzika rzeka.

Gdynia

Wększość swoich atrakcji turystycznych skupia w okolicy pasa przybrzeżnego. Warto wybrać się tutaj na spacer po romantycznym bulwarze, czy ciekawym Skwerze Kościuszki, przy którym przycumowały zapraszające na swój pokład okręty – Dar Pomorza i Błyskawica. Na nadmorskim deptaku znajduje się również Oceanarium z ciekawymi przedstawicielami zamieszkującymi morskie głębiny. Bardzo interesującym miejscem jest wybudowane całkiem niedawno Muzeum Emigracji.


Tych młodszych wczasowiczów, zapewne zainteresuje Park Naukowo-Technologiczny z niesamowitym Centrum Nauki Eksperyment oraz park trampolin JumpCity.

Okolica 3